Zpět na všechny Reference

Pomáháme dodržovat hygienické limity při zpracování odpadu a snižujeme provozní náklady

Při zpracování odpadu je jedním z největších problémů prašnost.

Obor:
Průmyslová výroba
Země:
Německo

8.3.2023

Na JettyRobot obrátil jeden z nejvýznamnějších zpracovatelských závodů v Německu, zabývající se recyklací odpadu. Ve svém závodě používá nejmodernější technologie zpracování odpadu tak, aby byla zajištěna vysoká bezpečnost pracovníků při maximální efektivitě práce.

Při zpracování odpadu je jedním z největších problémů prašnost. Prach může mít negativní dopad jak na zdraví pracovníků přímo ve zpracovatelském závodě, tak i na okolí zpracovatelského závodu. Proto vznikly hygienické předpisy, které stanovují podmínky na prašnost takových provozů. Při jejich překračování hrozí provozovateli finanční postih a v krajním případě i zastavení provozu ze strany úřadů.

Jedním z klíčových opatření pro omezení prašnosti je instalace odprašovacího ventilačního systému. Odprašovací ventilační systém odvádí prach jak z technologií, tak i z okolních prostor v hale. Proud vzduchu s prachem je veden do filtračního systému, kde se částice prachu zachycují, a ven již odchází čistý vzduch bez prachových částic.

Během provozu odprašovacího systému dochází v některých místech k postupnému usazování prachových částic. Důsledkem usazovaní prachových částic je postupné snižování účinnosti celého odprašovacího systému. Následně potom dochází ke zvýšení prašnosti jak uvnitř zpracovatelského závodu, tak i v jeho okolí a je ohroženo limitů stanovených hygienickými normami. Provozovatel zpracovatelského závodu proto musí dbát o pravidelnou údržbu odprašovacího ventilačního systému.

Alt Alt Alt

Odprašovací systém v halách zpracovatelského závodu zákazníka byl zanesený a bylo potřeba obnovit jeho účinnost na projektované hodnoty. Vzhledem k využití pokročilých technologií ve svém provozu měl zákazník zájem o využití pokrokové robotické technologie pro čištění odprašovacího systému.

Pracovníci JettyRobot provedli prohlídku na místě. Celková délka potrubí odprašovacího systému byla přibližně 250 m a skládala se z páteřního vedení a jednotlivých odboček vedoucích k technologickým zařízením. Průměry potrubí se pohybovaly od 200 mm do 800 mm. Některá potrubí byla z více než poloviny zaplněna nečistotami, některá potrubí byla dokonce zcela ucpaná.

Na základě výsledků prohlídky na místě byl navržen detailní postup vyčištění celého systému. Postup byl připravován v úzké spolupráci se zákazníkem a na závěr byl zákazníkem schválen k realizaci.

Alt Alt Alt

Vlastní čištění realizovaly dva týmy pracovníků JettyRobot. Do akce byly nasazeny roboty JettyRobot 6 a JettyRobot S. K čištění byla použita kombinace tří různých metod – stlačený vzduch, tryskání suchým ledem a kartáčování. Čištění bylo provedeno za 5 dnů a proběhlo bez jakýchkoliv komplikací.

Testy po úspěšném vyčištění prokázaly, že proudění vzduchu v odprašovacím systému bylo obnoveno na projektované hodnoty. Díky tomu je opět zajištěno plnění hygienických norem a výsledek má samozřejmě pozitivní vliv na kvalitu procesu recyklace, životnost technologie a v neposlední řadě také na snížení provozních nákladů.

Zákazník byl s výsledkem velice spokojen a plánuje využití technologie JettyRobot při další údržbě.

Máte podobný problém? Vyplňte náš kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme. Společně najdeme řešení na míru vaší průmyslové výroby.

Další podobné články

Pomáháme dodržovat hygienické limity při zpracování odpadu a snižujeme provozní náklady

Při zpracování odpadu je jedním z největších problémů prašnost.

Průmysl:
Průmyslová výroba
Země:
Německo
Přečíst celé ...
Obnova nátěru v přivaděči vodní elektrárny

JettyRobot úspěšně dokončil pilotní projekt přípravy na obnovu nátěru přivaděče ve vodní elektrárně Dlouhé stráně. Úkolem bylo odstranit starý nátěr..

Průmysl:
Výroba elektrické energie
Země:
Česká republika
Přečíst celé ...
Úspěšné čištění HVAC potrubí po požáru v Linköping Švédsko

Zákazník požadoval čištění HVAC potrubí ve čtyřpatrové kancelářské budově, která byla poškozena požárem.

Průmysl:
Ventilace a vzduchotechnika
Země:
Švédsko
Přečíst celé ...
Čištění potrubí plynové kompresorové stanice pro Petroleum Development v Ománu

Další projekt úspěšně dokončen! Tentokrát v Sultanátu Omán!‍Náš tým odborníků prokázal své schopnosti absolvováním všech požadovaných bezpečnostních..

Průmysl:
Ropa a plyn
Země:
Omán
Přečíst celé ...

Nevíte si rady? Kontaktujte nás.

Naši specialisté se vám obratem ozvou.

Děkujeme! Vaši zprávu jsme obdrželi!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo.