Mám zájem

A nebo mrkněte na virtuální DEMO

Vodárenství

Zásobování pitnou a užitkovou vodou patří k důležitým oblastem od starověku. K přivedení vody na místo spotřeby se dnes používají potrubí vyrobená z různých materiálů. Donedávna to byla především potrubí litinová a ocelová. V poslední době se užívají ve větší míře potrubí plastová.

Zajištění spolehlivého zásobování obyvatel vodou je velice náročná a důležitá činnost. Klade vysoké nároky jak na spolehlivost vodovodní sítě, tak i na její kvalitu z hlediska zajištění hygienických nároků. Nečekané havárie a poruch vyžadují rychlé odstranění.

Jaké problémy řeší zákazníci nejčastěji

Systém preventivní údržby a minimalizace odstávek – při vhodně nastaveném systému preventivní údržby je možné předcházet nečekaným haváriím vodovodní sítě. S využitím technologie JettyRobot můžete provádět inspekce potrubí a na jejich základě řízeně plánovat včasnou údržbu dle skutečného stavu a opotřebení potrubí.

Inspekce a kontrola potrubí – s využitím technologie JettyRobot je možné provádět inspekce potrubí a na jejich základě řízeně plánovat včasnou údržbu dle skutečného stavu a opotřebení. Nejnovější typ JettyRobot s dosahem až 1 500 m významně snižuje nároky na počet rozpojení potrubí a zefektivňuje rychlost provádění inspekce, jak z hlediska rychlosti, tak i z hlediska finančních nároků.

Doprava technologií do potrubí – JettyRobot je možné osadit technologiemi, které umožní čištění potrubí od usazenin a rzi. V této oblasti se používá zejména tryskání vysokotlakou vodou.

Obnova vnitřních povrchů – JettyRobot je možné využít také v oblasti obnovy vnitřních povrchů potrubí vodovodních potrubí. K dispozici jsou nástroje pro nanášení materiálů určených pro styk s pitnou vodou.

Řešíte jiný problém? Nevadí, vyplňte náš kontaktní formulář a my připravíme řešení na míru vašich potřeb.

Potřeby zákazníků z oblasti vodárenství

Ve vodárenství se nejčastěji řeší stav a čistota potrubí, proto zákazníci potřebují:

 • Zjistit skutečný stav potrubí uloženého v zemi, případně pod řekou.
 • Vyčistit potrubí od usazenin.
 • Vyčistit potrubí po opravě a případně jej dezinfikovat.
 • Obnovit nátěr nebo výstelky potrubí.

Řešíte jiný problém? Nevadí, vyplňte náš kontaktní formulář a my připravíme řešení na míru vašich potřeb.

Jak probíhá spolupráce s JettyRobot

 • Naplánujeme s vámi detailní pracovní postup.
 • Prvním krokem před inspekcí je vyčištění potrubí. Pro čištění se většinou používá tlaková voda.
 • Provedeme inspekci potrubí, využíváme většinou tyto metody: vizuální inspekce, měření zbytkové tloušťky výstelky, měření zbytkové tloušťky stěny potrubí. Jiné metody na vyžádání
 • Na závěr zákazník obdrží protokol o provedené inspekci.
 • Na základě výsledků inspekce je možné naplánovat opravu poškozených míst. Pro přípravu povrchu pro jeho obnovu se většinou používají následující metody: tryskání vysokotlakou vodou, abrazivní tryskání.
 • Když je povrch vyčištěn a zbaven nánosů, tak se na připravený povrch nastříká vrstva nového nátěru nebo výstelky. K dispozici je celá řada materiálů. Výběr materiálu se provádí v součinnosti se zákazníkem. Zvolenému materiálu se přizpůsobuje metoda nanášení na potrubí.
 • Po obnově vnitřní ochrany potrubí se provádí závěrečná inspekce a vystavuje se protokol o jejím provedení.

Potřebujete podrobnější informace nebo vyžadujete jinou metodu čištění? Vyplňte náš kontaktní formulář a my připravíme řešení na míru vašich potřeb.

Váháte? Tohle vám pomůže

Často kladené otázky, které vám pomohou v rozhodování.

Jak zvýšíte bezpečnost Vašich pracovníků?

Do potrubí posílejte roboty JettyRobot místo lidí.

Jak snížíte náklady na inspekci, čištění a provoz potrubí?

Při nasazení JettyRobot nemusíte demontovat potrubí a můžete lépe plánovat a využít pravidelné odstávky. Zjistíte snáze, jak je na tom vaše potrubí, rychleji pojedete opět na plný výkon a ušetříte náklady za výměnu potrubí.

Nevíte, jak vyřešit svůj problém v potrubí?

Náš vývojový tým JettyRobot neustále pracuje na vylepšení a návrhu nových technologií. Vymyslíme individuální řešení i pro váš provoz.

Potřebujete automatizovat operace ve výrobě?

Navrhujeme speciální řešení, integrujeme technologie JettyRobot do výrobních procesů, automatizujeme výrobní procesy.

Nevíte si rady? Kontaktujte nás.

Naši specialisté se vám obratem ozvou.

Děkujeme! Vaši zprávu jsme obdrželi!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo.